21 czerwca 2018 r. w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu otwarto wystawę Wizytówka

W Galerii Dworzec Zachodni, klubu studenckiego Od Nowa, eksponowane są prace studentów wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi na kierunkach: Grafika, Malarstwo, Rzeźba, Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, za prace wykonane w roku akademickim 2017/2018. Podczas wernisażu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród.

Autorką identyfikacji wizualnej tegorocznej wystawy jest Kinga Bartnicka studentka IV roku Grafiki specjalności Projektowanie Graficzne.

Po raz pierwszy zostały zaprezentowane również prace wyróżniającego się studenta z kierunku Architektura Wnętrz, aby w ten sposób zaznaczyć obecność tego niedawno powstałego kierunku.

Wizytówka odbywa się już po raz czwarty i jest zapowiedzią cyklu wystaw prac studenckich zrealizowanych na Wydziale Sztuk Pięknych w roku akademickim 2017/2018. Ekspozycja w Galerii Dworzec Zachodni jest znakiem rozpoznawczym Wydziału, esencją ukazującą jego specyfikę - różnorodność postaw twórczych i strategii artystycznych, odmienność postrzegania i interpretowania rzeczywistości. To czas podsumowań i dyskusji o sztuce.

Wystawa potrwa do 08 lipca 2018 r.

Zapraszamy do zwiedzania wystaw końcoworocznych prezentujących prace studenckie zrealizowane w roku akademickim 2017/18 na kierunkach: Architektura Wnętrz, Grafika, Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Malarstwo, Rzeźba, Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, które będzie można oglądać w pierwszej dekadzie października w budynkach Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Laureaci nagród:

Dominika Grzymska - studentka IV roku Kierunku Malarstwo w pracowni Malarstwa.  obejrzyj wybrane prace
Laureatka nagrody im. prof. Stanisława Borysowskiego za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2017/2018.

Marcelina Jagielska - studentka II roku Kierunku Architektura Wnętrz.  obejrzyj wybrane prace
Laureatka nagrody głównej w konkursie Nowy wzór organizator konkursu - firma DUNES.

Beata Kozłowska - studentka III roku Kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna.  obejrzyj wybrane prace
Laureatka nagrody im. Jerzego Ludwińskiego za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2017/2018.

Natalia Kwiatkowska - studentka III roku Kierunku Grafika.  obejrzyj wybrane prace
Laureatka nagrody im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2017/2018.

Kinga Bartnicka - studentka IV roku Kierunku Grafika.  obejrzyj wybrane prace
Laureatka nagrody im. prof. Sławomira Janiaka za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2017/2018.
Kinga Bartnicka jest również autorką identyfikacji wizualnej tegorocznej wystawy WIZYTÓWKA