Oblicza szkła w Centrum Kultury "Dwór Artusa"

Oblicza szkła to już druga edycja wystawy pod tym tytułem, której pomysłodawcą i kuratorem jest prof. Andrzej Kałucki – toruński twórca zajmujący się witrażownictwem i szkłem artystycznym.

Tym razem, głównym założeniem wystawy, obok zaprezentowania różnych postaw artystycznych doświadczonych i utytułowanych twórców, tworzących w tym wyjątkowo trudnym, a zarazem wdzięcznym materiale, jest pokazanie młodych adeptów tej dziedziny: dyplomantów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Zobaczymy ich prace – te od których zaczynali swoja przygodę ze szkłem, eksperymenty, kopie znanych dzieł przy realizacji których doskonalili swój warsztat i wreszcie wybrane z zestawów dyplomowych obiekty, realizowane jeszcze pod opieką swoich profesorów, ale już w znacznej części samodzielne.

Będziemy zatem mogli prześledzić i zobaczyć, różne oblicza szkła, ale także etapy i procesy jakie zachodzą w twórczych działaniach doświadczonych oraz młodych artystów, determinowane możliwościami technicznymi, technologią i metodami termicznej obróbki szkła.

W wystawie biorą udział: prof. Andrzej Kałucki, prof. Kazimierz Rochecki, dr hab. Anna Kola i dr Anna Wójcicka – pracownicy dydaktyczni Wydziału Sztuk Pięknych oraz doktoranci, absolwenci i studenci tegoż wydziału: dr Paulina Kaczor-Paczkowska, Natalia Tułowiecka, Łukasz Wodyński, Marta Solińska, Aleksandra Rakowska, Katarzyna Żukowska, Justyna Bieńkowska-Werbicka, Sylwia Ziółkowska, Oliver Klosek, Katarzyna Kudzewicz, Katarzyna Spadło, Sofija Birkowska, Dorota Wieczorek, Katarzyna Pitek, Marzena Wilk.

Wystawa czynna 20.03.2018 r. - 13.04.2018 r.

Fot. Andrzej Skowroński

Fotorelacja z wernisażu :