Wystawa rysunku studenckiego i wydarzenia towarzyszące

Od 11 maja do 3 czerwca 2018 r. w Galerii Sztuki "Wozownia" będzie trwała Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego - NAD_RYSOWAĆ. Otwarcie wystawy: 11.05 (piątek), godz. 18.00. plakat

RYSOWAĆ to seria cyklicznych wystaw, organizowanych przez pracowników Zakładu Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK od roku 2008. Pierwsze edycje miały zasięg ogólnopolski, a obecnie są to pokazy o charakterze międzynarodowym i odbywają się w formule biennale. Każda z odsłon projektu jest odpowiedzią na zmieniający się temat przewodni, który zawsze zasadniczo związany jest z obszarem rysunku. Daje to szansę na obserwację zmian zachodzących w procesach twórczych, jak również sposobach kształcenia artystycznego w obrębie tej dyscypliny.

Wydarzenia towarzyszące VIII Międzynarodowej Wystawie: 11 maja 2018 r.

What my mind sees , What my mind says!

Miejsce: Galeria 9,39, Zakład Rysunku, ul. Szosa Bydgoska 50/56 , godz. 15.00. Artyści z Iranu (Mitra Asgari, Zahra Asgari, Nesibeh Dolatkhah, Mahdi Yavari). Ilustracja, fotografia, książka artystyczna, animacja. Podczas wernisażu obecne będą dwie z zaproszonych artystek.

NAD_RYSOWAĆ_TRAMWAJ

Akcja artystyczna autorstwa studentki V roku Edukacji artystycznej Patrycji Korytkowskiej, specjalnie zaaranżowany tramwaj stanie się polem rysunkowym, tramwaj wyruszy z Szosy Bydgoskiej około godziny 16.00

LOOK WEST

Wystawa artystów związanych z Akademią Sztuki i Designu w Charkowie ( Daria Khrisanfova, Denis Stadnik, Iryna Yampolska, Ivan Shulgin, Olha Pelepas). Miejsce: Galeria ZPAP, ul. Św. Ducha 8, godz. 17.00. Wystawa jest artystyczną odpowiedzią na wystawę LOOK EAST, która odbyła się jesienią w Galerii HUD LOFT PROM przy Charkowskiej Akademii, w której brali udział artyści związani z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas Wernisażu będą obecne dwie artystki biorące udział w wystawie.

Więcej informacji na stronach: rysowac.wordpress.com oraz www.facebook.com.

Ksenia Sulaeva Daria Wollman Justyna Basnik-Andrzejewska Kamil Pieczykolan Konrad Smela Paulina Broma