UMK - strona główna Wydział Sztuk Pięknych - strona główna
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Polski English
WYDARZENIA I KOMUNIKATY
Koncentracja zimowa 2018 – wystawa jubileuszowa

Prezentujemy zestaw fotografii z otwarcia wystawy Koncentracja zimowa 2018, która jest zwieńczeniem dziesiątej rocznicy wyznaczenia w pod-toruńskiej wsi Biskupice strefy Kultywacji PLANTA, prowadzonej przez Małgorzatę i Krzysztofa Mazurów. W wystawie bierze udział jedenastu pracowników naszego Wydziału. Ekspozycję można oglądać do 30 stycznia w Galerii ZPAP oraz ZPAP-Nurt w Toruniu (ul. Ducha Świętego 8/10/12)

Gospodarze - na jednohektarowym terenie - mieszkają, uprawiają ogród biodynamiczny, pracują twórczo i co jakiś czas organizują spotkania artystyczne. Wydarzenia te mają o wiele dłuższy rodowód i jest temu poświęcona rocznicowa wystawa pt. i… w Galerii Forum. Obie wystawy są wyrazem idei afirmującej postawę otwartości w nierozerwalnym związku życia z twórczością, realizowanej na co dzień, ale szczególnie skoncentrowanej w trakcie tematycznych spotkań.

Koncentracja zimowa 2018 jest wystawą, która otwiera w dotychczasowych doświadczeniach nowy obszar. Jest ona również w pewnym zakresie publicznym zwieńczeniem kilku ostatnich spotkań w strefie Kultywacji PLANTA. Aspekty historyczne są jednak tylko pretekstem i tłem dla żywego przekazu, wniesionego przez uczestników - artystów z różnych ośrodków, którzy w przeważającej większości - przed wielu laty - byli również uczestnikami poprzednich wydarzeń artystycznych.

Fotorelacja: