Wykład rektorski prof. Petera Kuniholma - fotorelacja

15 czerwca 2018 r. na Wydziale Sztuk Pięknych miał miejsce wykład amerykańskiego antropologa, prof. Petera Kuniholma z University of Arizona.

Prof. Peter Kuniholm jest legendarnym profesorem antropologii i studiów klasycznych Universytetu Cornell, a obecnie Uniwersytetu Arizony. Jest twórcą dendrochronologii Wschodniego Śródziemnomorza i Bliskiego Wschodu. Jest członkiem wielu renomowanych stowarzyszeń naukowych, m.in. Oesterreichisches Archaeologisches Institut, Mitglied (1998), Deutsches Archaeologisches Institut, Mitglied (1999), Society of Antiquaries, London, Fellow (2005), Society of Antiquaries, Scotland, Fellow (2006) oraz laureatem wielu wyróżnień: był nagradzany m.in. przez M. H. Wiener Foundation, Extraordinary Achievement Award (2001) oraz Archaeological Institute of America, Pomerance Medal for Scientific Achievement (2003).

/foto: Adam Fisz /