WYSTAWA 5 PRACOWNI ZAKŁADU GRAFIKI W ASP W KATOWICACH.

20 grudnia 2017 r., o godz. 14.00 odbył się wernisaż wystawy 5 pracowni Zakładu Grafiki WSZP UMK w Toruniu, w Galerii Koszarowa 19 Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa prezentuje grafiki wykładowców, doktorantów i wybranych studentów reprezentujących poszczególne pracownie. Całość prezentacji wpisuje się w projekt Galerii Zakładu Grafiki UMK – Polska Grafika Warsztatowa.

Projekt Polska Grafika Warsztatowa to reprezentatywna prezentacja nowych trendów warsztatowych w grafice polskiej w najbardziej wiodących ośrodkach druku artystycznego w kraju. Cykl prezentacji związanych z projektem jest realizowany na zasadzie płynnej wymiany wystaw od 2017 r. w Galerii Zakładu Grafiki WSZP UMK w Toruniu i przestrzeniach galeryjnych siedmiu Akademii Sztuk Pięknych w Polsce /w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, oraz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu/, ośrodkach akademickich i szkołach artystycznych.

Uczestnicy wystawy 5 pracowni Zakładu Grafiki WSZP UMK w Toruniu:

Pracownia Wypukłodruku: prof. Marek Basiul,dr hab. Michał Rygielski
Pracownia Wklęsłodruku: prof. Bogumiła Pręgowska, dr hab Marek Zajko prof. UMK
Pracownia Litografii: prof. Piotr Gojowy, dr hab. Tomasz Barczyk
Pracownia Serigrafii: prof. Mirosław Pawłowski, dr hab. Agata Dworzak
Pracownia Grafiki Multimedialnej: dr hab. Zdzisław Mackiewicz prof. UMK, dr Jakub Jaszewski, mgr Jakub Wawrzak
Doktoranci: mgr Agata Ciesielska, mgr Weronika Marszelewska, mgr Emma Kwiatkowska, mgr Piotr Czyż, mgr Oksana Budna
Studenci: Paulina Czarnecka, Arkadiusz Wojciechowski, Kamila Kasprzykowska, Wiktoria Drygiel, Natalia Kipczak, Milena Spychała, Klara Szombara, Karolina Szwajkowska, Ewelina Kołakowska, Beata Starczewska

/foto: Szymon Prandzioch, Marcin Białas, Marek Zajko, Michał Rygielski, Emma Kwiatkowska/