Inscenizacja /obraz, obiekt, podmiot, aparat/

21 marca 2018 r. o godz. 18.00, w Małej Galerii Fotografii ZPAF przy ul. Różanej 1 odbył się wernisaż wystawy Inscenizacja /obraz, obiekt, podmiot, aparat/

Wystawa ta jest prezentacją odmiennych postaw i różnych interpretacji zagadnienia, jakim jest fotografia inscenizująca, a swoją formułą nawiązuje do 4 z 5 rodzajów fotograficznej inscenizacji, którą zdefiniował niemiecki fotograf i teoretyk Andreas Müller-Pohle. Ekspozycja ta pokazuje obrazy rzeczywistości wykreowane przez samych fotografujących, urzeczywistnione na poziomie rejestracji obrazu fotograficznego, bądź jego postprodukcji. Prace te odnoszą się do osobistych doświadczeń ich autorów, związków rodzinnych, różnych aspektów życia, czy filmowych inspiracji. Czerpiąc z różnych estetyk, w sposób bezpośredni nawiązują relacje z innymi dziedzinami sztuki, w tym rzeźbą, poprzez wprowadzenie trzeciego wymiaru do dwuwymiarowej fotografii. Powstałe obrazy i obiekty powstały pod opieką dr hab. Anny Koli.

Uczestnicy: studenci IV roku kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna - Olga Grybowicz, Magda Górska, Łucja Januszko, Julita Reder, Klara Skórska, Katarzyna Tykałowska, Kasper Hein, Jowita Kunicka, Dawid Lewandowski, Dominika Majewska, Joanna Reif, Sylwia Simson, Marta Sochacka, Milena Tomkiewicz oraz doktorant Jakub Wawrzak

Wystawa potrwa do 14.04.2018 r. (galeria czynna od środy do soboty 12.00-18.00).

Fot. Jacek Kutyba

Fotorelacja z wernisażu :