Warsztaty graficzno-typograficzne Grafostacja

W marcu 2018 r. odbyły się warsztaty graficzno-typograficzne Grafostacja, skierowane do studentów z Zakładu Projektowania Graficznego UMK oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Toruniu.

Inspiracją do stworzenia plakatów i ilustracji stał się Dworzec Główny PKP w Toruniu oraz pojęcia związane z podróżowaniem. Podczas warsztatów, każdy z uczestników zaprojektował autorski plakat lub kartkę pocztową. Powstałe projekty zostaną wydrukowane w dużym formacie oraz w formie kart pocztowych. Efektem końcowym projektu będzie wystawa (kwiecień/ maj 2018) powstałych plakatów i kart pocztowych w gablotach wystawienniczych w tunelu i na peronach Dworca Głównego PKP w Toruniu.

Autorami projektu i prowadzącymi warsztaty są: dr hab. Joanna Frydrychowicz-Janiak, dr hab. Nikodem Pręgowski oraz dr Piotr Florianowicz.

Projekt jest realizowany przy udziale środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach Programu Mikrowsparcie.