FINISAŻ - WYSTAWA STUDENTÓW III ROKU SZTUKI MEDIÓW.

26 kwietnia 2017 r. w Domu Muz prz ul. Poznańskiej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy Finisaż, przygotowanej przez studentów III roku kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna. Wystawa jest symbolicznym "zamknięciem" minionego semestru w Pracowni Intermedialnej. Koniec semestru jest tu jednocześnie półmetkiem studiów, coraz szybszym zmierzeniem w stronę "finiszu".

Prece realizowane były pod kierunkiem dr Marii Szczodrowskiej. Wystawa obejmuje dwa główne wątki tematyczne. Pierwszy z nich, to rozwinięcie tak szerokiego zagadnienia, jakim jest "tożsamość"; próba znalenienia najważniejszych wątków autobiograficznych, które w znacznym stopniu ukształtowały naszą osobowość. Osobiste poszukiwania zostyały zamknięte w formie artbookow, których specyfika pozwoliła na wykorzystanie niekonwencjonalnych materiałów, takich jak drewno, czy też pleksi.

Drugim wątkiem ekspozycyjnym są realizacje dotyczące osobistej analizy znaczeniowej słowa "Ojczyzna". Swoboda interpretacji twórców zaowocowała ogromną różnorodnością wykonań, a ich intermedialność obejmuje takie dziedziny sztuki, jak video, fotografia, rzeźba, audio. Wystawa ma na celu przybliżyć zwiedzającym nowe techniki wyrazu artystycznego oraz dać możliwość zapoznania się z twórczością młodych artystów Wydziału Sztuk Pięknych.

Wystawę można zwiedzać przez najbliższy miesąc.

Uczestnicy wystawy: Karol Burdon, Magda Górska, Olga Grybowycz, Kasper Hein, Łucja Januszko, Jowita Kunicka, Dawid Lewandowski, Dominika Majewska, Joanna Reif, Sylwia Simson, Klara Skórska, Marta Sochacka, Milena Tomkiewicz, Katarzyna Tykałowska