ODWIEDZINY PROF. ROMUALDA DRZEWIECKIEGO

25 kwietnia 2014 roku prof. Romuald Drzewiecki miał otwarcie swojej indywidualnej wystawy malarstwa i rysunku w Galerii Wozownia. Jest to wystawa bardzo ważna dla Profesora gdyż, jak sam o tym mówił, jest to też jego pożegnanie z Toruniem, z którym związany był aż 57 lat. Dla nas, nieco starszych, jest to nasz Kolega i serdeczny Przyjaciel oraz wieloletni Kierownik Zakładu Plastyki Intermedialnej, Dyrektor Instytutu Artystycznego i Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych.

Profesor odwiedził tego dnia nową siedzibę jego macierzystego Zakładu Plastyki Intermedialnej przy ul Mickiewicza 121. Pokazaliśmy mu nasz budynek, wszystkie pracownie i pomieszczenia. Prof. Drzewiecki był wyraźnie bardzo zadowolony z tego, co zobaczył i skomentował to krótko: macie teraz tutaj komfortowo! Następnie, w gronie przybyłych do nas gości i pracowników naszego Zakładu, zasiedliśmy do stołu, przy którym snuliśmy wspólne wspomnienia. Profesor opowiedział nam wiele bardzo ciekawych rzeczy o sobie oraz o historii naszego Wydziału i Zakładu. Nasz Gość pojechał także zobaczyć nową siedzibę Pracowni Witrażu, bardzo mu bliską, gdyż przez wiele lat była ona częścią kierowanego przez niego Zakładu. Również tutaj bardzo go ucieszyły wspaniałe warunki, jakie uzyskała ta Pracownia w nowym miejscu. Później udaliśmy się wspólnie do Wozowni na otwarcie wystawy Profesora, gdzie zebrało się bardzo dużo pracowników i studentów naszego Wydziału. Była to okazja do powitań, rozmów i życzeń składanych Profesorowi. Życzyliśmy mu wielu sił do pracy twórczej, dużo zdrowia i stałego uśmiechu. Romku, czekamy na następną wizytę!

prof. Witold Chmielewski

Powiększ Powiększ Powiększ