UMK - strona główna Wydział Sztuk Pięknych - strona główna
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Polski English
ALFABETYCZNY WYKAZ PRACOWNIKÓW
A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   Ł   M   N   O   P   R   S   T   U   W   Z   Ż



A
 
Adaszewska Katarzyna, dr hab. Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  kontekst@umk.pl
 
Affelt Waldemar, dr Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3817,  w_affelt@v.umk.pl
 
Andruchowicz Bogusław Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3825,  bogand@umk.pl
 
Arszyńska Joanna, dr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4616, 56-611-4621,  jma@chem.umk.pl
 
B
 
Barczyk Tomasz, dr hab. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3863,  tomasz.barczyk@umk.pl
 
Basiul Elżbieta, prof. dr hab. Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3823, 56-611-3802,  elabas@umk.pl
 
Basiul Marek, prof Zakład Grafiki
tel. 56-611-3865,  marekbas@umk.pl
 
Bebarska Joanna, prof. art. rzeźb. Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  Joanna.Bebarska@umk.pl
 
Bednarek Maria, mgr Dziekanat
tel. 56-611-3845,  mariab@umk.pl
 
Będkowski Piotr, dr hab., prof. UMK Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3854, 56-611-3855,  piotr55@umk.pl
 
Białowicz Krzysztof, dr hab. Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3928,  danger@art.umk.pl
 
Bińczyk Ewa, dr Zakład Kształcenia Artystycznego
tel. 56-611-3888,  
 
Birecki Piotr ,dr Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3814,  Piotr.Birecki@umk.pl
 
Borcz Andrzej, art. rzeźb., prof. UMK Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  borcz@umk.pl
 
Borowski-Beszta Jan, mgr Zakład Rzeźby
tel. 56-611-3882,  
 
Bógdał Dariusz, mgr Pracownia Fotograficzna IZK
tel. 56-611-4370,  Dariusz.Bogdal@umk.pl
 
Brusewicz Lech, dr Zakład Muzealnictwa
tel. 56-611-3818,  brus@umk.pl
 
C
 
Chilińska Dorota, dr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3926,  chili@umk.pl
 
Chmielewski Witold, prof. art. mal. Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3934,  Witold.Chmielewski@umk.pl
 
Chołaścińska Joanna, mgr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3926,  as_anima@umk.pl
 
Chyliński Szymon, mgr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3930,  szychart@umk.pl
 
Cieślikowska Joanna, mgr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3913,  joanacie@umk.pl
 
Cupa Adam, mgr Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3825,  adamcupa@umk.pl
 
Czapla Jarosław Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4621,  
 
Czuczko Jolanta, dr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3930,  jolaczu@umk.pl
 
D
 
Didkowska Bernadeta, dr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3913,  cathy@umk.pl
 
Dworzak-Subocz Agata, dr hab. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3860,  miki@umk.pl
 
F
 
Frydrychowicz-Janiak Joanna, dr Zakład Projektowania Graficznego
tel. 56-611-3856,  frydia@umk.pl
 
 
  Powrót na górę strony
 
G
 
Garstka-Saran Krystyna, dr hab. Zakład Rysunku
tel. 56-611-4810,  mewa@umk.pl
 
Geron Małgorzata, dr Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  mgeron@umk.pl
 
Gierlasiński Janusz, dr Zespół Administracyjno-Gospodarczy
tel. 56-611-3840,  jangier@umk.pl
 
Gojowy Piotr, prof. art. graf. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3863,  piotr.gojowy@umk.pl
 
Gołaś Jędrzej, prof. art. plast. Zakład Rysunku
tel. 56-611-4810,  zr-wszp@umk.pl
 
Górski Michał Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3834,  
 
Górski Wiesław Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4820,  
 
Gralińska-Grubecka Aleksandra, dr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3835,  aleksandra.gralinska@umk.pl
 
Gramatyka Jacek, dr hab. Zakład Kształcenia Artystycznego
tel. 56-611-3888,  gramatyk@umk.pl
 
Grzebieniowska-Wolska Justyna, dr Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  tysia1@umk.pl
 
Grzegorczyk Bożena, dr hab. Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3813,  b.grzeg@umk.pl
 
J
 
Jabłońska Elżbieta, prof. dr hab. Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3830,  jabela@umk.pl
 
Jabłońska Elżbieta, dr hab. Zakład Rysunku
tel. 56-611-4810,  elaj@umk.pl
 
Jakubek-Raczkowska Monika, dr hab. Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3812,  mracz@umk.pl
 
Janiak Sławomir, prof. art. graf. Zakład Projektowania Graficznego
tel. 56-611-3856,  esjot@umk.pl
 
Jankowska Małgorzata, dr Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  mj@umk.pl
 
Jarmiłko Joanna, mgr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3830,  masia@umk.pl
 
Jaskulski Marcin Zakład Konserwacji i Restauracji Sztuki Nowoczesnej
 
Jastrzębska Dominika, dr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3916,  djast@umk.pl
 
Jaszewski Jakub, dr Zakład Rysunku
 
Jaworski Marcin, dr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3917,  mjawor@umk.pl
 
Jurkiewicz Witold, art. graf. Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3925,  jurk@umk.pl
 
Jutrzenka-Supryn Dorota, dr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3830  aurora@umk.pl
 
 
  Powrót na górę strony
 
K
 
Kaczorowska Barbara, dr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3913,  bkaczorowska@umk.pl
 
Kałucki Andrzej, dr hab., prof. UMK Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  swiatlo@umk.pl
 
Kamińska-Jones Dorota, dr Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  dorkam@umk.pl
 
Kamiński Sławomir, dr Zakład Konserwacji i Restauracji Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-2260,  sak@umk.pl
 
Kania Wiesław Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3815,  wieslaw.kania@umk.pl
 
Karbowska-Berent Joanna, dr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3830  karber@umk.pl
 
Kasak Małgorzata, mgr Dziekanat
tel. 56-611-3844,  malgorzata.kasak@umk.pl
 
Kempińska Bogumiła Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4621,  bkempinska@umk.pl
 
Kiełbasiński Marek Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3828,  markkiel@umk.pl
 
Klugowski Piotr, prof. dr hab. Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3802, 56-611-4751,  Piotr.Klugowski@umk.pl
 
Kola Anna, dr hab. Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3933,  Anna.Kola@umk.pl
 
Kolasińska Katarzyna, mgr Dziekanat
tel. 56-611-3802,  Katarzyna.Kolasinska@umk.pl
 
Kopacz Ireneusz, dr hab. Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  iras67@umk.pl
 
Kozielec Tomasz, dr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3830,  tk@umk.pl
 
Krawczyk Janusz, dr hab., prof. UMK Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3815,   krawczyk@umk.pl
 
Krynicka-Szroeder Katarzyna, dr Dziekanat
tel. 56-611-3803,  krynicka_szroeder@umk.pl
 
Krzywka Andrzej, dr Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3912,  akrzywka@umk.pl
 
Kubiak Lech, art. mal., prof. UMK Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3821,  lmkub@umk.pl
 
Kucharzewska Joanna, dr hab. Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  jkuch@umk.pl
 
Kuhn Rafał, mgr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-3894,  215113@stud.umk.pl
 
Kujawa Monika, mgr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3836,  mziol@umk.pl
 
Kulpińska Katarzyna, dr Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  catalina@umk.pl
 
Kurkiewicz Teresa, dr Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3836,  teresak@umk.pl
 
L
 
Langowska Iwona, prof. art. rzeźb. Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-3886,  iwolan@umk.pl
 
Lewandowski Roman, mgr Zakład Grafiki
tel. 56-611-3861,  
 
Lim Solida, dr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-3894, 56-611-3895,  solida@umk.pl
 
Limont Wiesława, prof. dr hab. Zakład Edukacji Artystycznej
tel. 56-611-3911,  wlimont@umk.pl
 
Lisek Krzysztof Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3831,  
 
Ł
 
Łękawa-Wysłouch Teresa, dr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4616, 56-611-4621,  Teresa.Lekawa-Wyslouch@umk.pl
 
Łukaszewicz Jadwiga, dr hab., Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
prof. UMK tel. 56-611-3832,  jwluk@umk.pl
 
Łyszkowska Katarzyna, dr Zakład Rysunku
 
 
  Powrót na górę strony
 
M
 
Mackiewicz Zdzisław, dr hab., Zakład Grafiki
prof. UMK tel. 56-611-3868,  colombo@umk.pl
 
Majdowski Andrzej, dr hab., Pracownia Historii Architektury
prof. UMK tel. 56-611-3842,  abm@umk.pl
 
Majewska Alicja, dr hab., prof. UMK Zakład Rzeźby
tel. 56-611-3804,  alamaj@umk.pl
 
Malinowski Jerzy, prof. dr hab. Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-3847,  jmalin@umk.pl
 
Markowski Dariusz, prof. dr hab. Zakład Konserwacji i Restauracji Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-4617, 56-611-4735,  dmark@umk.pl
 
Maślewski Grzegorz, dr hab. Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  maslak@umk.pl
 
Mazur Krzysztof, dr hab., prof. UMK Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  mazur@umk.pl
 
Michorzewski Witold, dr hab., Zakład Projektowania Graficznego
prof. UMK tel. 56-611-3842,  witold.michorzewski@umk.pl
 
Mikołajczak Sebastian, dr Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  semik@umk.pl
 
Moch Adam, mgr Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3817,  moch@umk.pl
 
Mosingiewicz Anna ,mgr Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3814,  amos@umk.pl
 
Mruk Dariusz Zakład Grafiki
tel. 56-611-3861,  
 
N
 
Niemcewicz Piotr, dr hab. Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3837, 56-611-3831,  piotr.niemcewicz@umk.pl
 
O
 
Oborska-Oracz Anita, dr Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812, 56-611-4813,  anitaoo@umk.pl
 
Olszewska-Świetlik Justyna, dr hab. Zakład Technologii i Technik Malarskich
prof. UMK tel. 56-611-3822,  justolsz@umk.pl
 
P
 
Paskal Aleksander, dr Zakład Rzeźby
tel. 56-611-3886,  a_paskal@umk.pl
 
Pepliński Bogdan Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4820,  BogdanPeplinski@umk.pl
 
Piasecka Arletta, mgr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3835,  arlettapiasecka@umk.pl
 
Pill Edgar, dr hab., art. kons. Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3824,  e1956@umk.pl
 
Pituła Krzysztof, dr hab., prof. UMK Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  2352@umk.pl
 
Pochylski Witold, dr hab. Zakład Rysunku
tel. 56-611-4810,  witoldp@umk.pl
 
Podgórska Ewa, mgr Dziekanat
tel. 56-611-3801,  ewapodgorska@umk.pl
 
Podgórski Andrzej, dr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3836,  andi@umk.pl
 
Polak Katarzyna, mgr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3833,  katarzyna.polak@umk.pl
 
Prarat Maciej, dr Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3817,  mprarat@umk.pl
 
Pręgowska Bogumiła, prof. art. graf. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3862,  bogupre@umk.pl
 
Pręgowski Nikodem, dr hab. Zakład Projektowania Graficznego
tel. 56-611-3856,  nikodemp@umk.pl
 
Pronobis-Gajdzis Małgorzata, dr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3930  pronoma@umk.pl
 
 
  Powrót na górę strony
 
R
 
Raczkowski Juliusz, dr hab. Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3812,  jracz@umk.pl
 
Ratajczak Henryk, mgr Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3815,  Henryk.Ratajczak@umk.pl
 
Retkowska Izabella, dr hab. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3868,  izabella@umk.pl
 
Rochecka Mirosława, dr hab. Zakład Kształcenia Artystycznego
prof. UMK tel. 56-611-3888,  miro@umk.pl
 
Rochecki Kazimierz, prof. dr hab. Zakład Malarstwa
tel. 56-611-4810,  rochecki@umk.pl
 
Rogal Robert, dr hab., prof. UMK Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-3895,  rr@umk.pl
 
Rogóż Jarosław, dr hab., prof. UMK Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3822,  jrogoz@umk.pl
 
de Rosset Tomasz, dr hab., Zakład Muzealnictwa
prof. UMK tel. 56-611-3819,  tfrosset@umk.pl
 
Rouba Bogumiła, prof. dr art. kons. Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4621, 56-611-4618,  brouba@umk.pl
 
Rudewicz Mirosław Zespół Administracyjno-Gospodarczy
tel. 56-611-3893,  Miroslaw.Rudewicz@umk.pl
 
Rygielski Michał, dr hab. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3866,  michal@umk.pl
 
S
 
Saar-Kozłowska Alicja, mgr Zakład Muzealnictwa
tel. 56-611-3819,  alasaar@umk.pl
 
Schaaf Ulrich, dr Zakład Konserwatorstwa
tel. 56-611-3817,  Ulrich.Schaaf@umk.pl
 
Sitkiewicz Magdalena, dr Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3824,  mgurba@umk.pl
 
Skibiński Franciszek, dr Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3813,  franek_skibinski@umk.pl
 
Skrzypczyk Krzysztof, dr Zakład Projektowania Graficznego
tel. 56-611-3841,  krzysztof.skrzypczyk@umk.pl
 
Sojak-Borodo Aleksandra, dr Zakład Rysunku
tel. 56-611-4814,  sojak_borodo@umk.pl
 
Soroka Arkadiusz, mgr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3936,  ipitaa@umk.pl
 
Stachera Jacek, dr hab. Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4620,  jacas@umk.pl
 
Stępak Marian, art. mal., prof. UMK Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3935,  mstepak@umk.pl
 
Suty Beata, mgr Dziekanat
tel. 56-611-3800,  beata.suty@umk.pl
 
Szary Marek, prof. dr hab. Zakład Rysunku
tel. 56-611-4810,  mareksz@umk.pl
 
Szczepaniak Jacek Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3853,  
 
Szczepińska Kinga, dr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4620, 56-611-4619,  kingasz@umk.pl
 
Szczodrowska Maria, dr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3931,  maria_szczodrowska@umk.pl
 
Szmelter-Fausek Bożena, dr Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3822,  bozenasz@umk.pl
 
Szmit-Naud Elżbieta, dr Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej
tel. 56-611-4616, 56-611-4621,  esn@chem.umk.pl
 
Szpak-Pawłowska Iwona, dr Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  szpak81@umk.pl
 
 
  Powrót na górę strony
 
T
 
Tajchman Jan, prof. dr hab., Zakład Konserwatorstwa
inż. archit. tel. 56-611-3815,  
 
Tomaszewska-Szewczyk Alina, dr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-4817,  alinatom@umk.pl
 
Topolska Wiesława, mgr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3835,  topolska@umk.pl
 
Träger Michał, art. mal., prof. UMK Zakład Kształcenia Artystycznego
tel. 56-611-3888,  trager@umk.pl
 
Tretyn-Kalinowska Małgorzata, mgr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829, 56-611-3930,  kaligos@umk.pl
 
Turska Halina, dr Zakład Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej
tel. 56-611-3814,  hturska@umk.pl
 
U
 
Uzarski Krzysztof, mgr Zespół Administracyjno-Gospodarczy
tel. 56-611-3839,  kuzarski@umk.pl
 
W
 
Wachowiak Mirosław, dr Zakład Konserwacji i Restauracji Sztuki Nowoczesnej
tel. 56-611-2260,  miroszwach@umk.pl
 
Wawrzak Małgorzata, mgr Zakład Muzealnictwa
tel. 56-611-3820,  wawrzak@umk.pl
 
Ważny Tomasz, prof. dr hab. Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-3825,  twazny@umk.pl
 
Wierzbicki Maciej, dr Zakład Rzeźby
tel. 56-611-4812,  maciek@umk.pl
 
Witkowska Joanna, mgr Zespół Administracyjno-Gospodarczy
tel. 56-611-3839,  wasia@umk.pl
 
Witkowska Karolina, dr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-3836,  karwit@umk.pl
 
Wlaźlak Tomasz, mgr Zakład Plastyki Intermedialnej
tel. 56-611-3931,  tomaszwlazlak@umk.pl
 
Wolski Lech, prof. dr hab. Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3891, 56-611-0566,  lechw@umk.pl
 
Woźniak Michał, dr hab. Zakład Muzealnictwa
tel. 56-611-3818,  michal.wozniak@umk.pl
 
Wójcicka Anna, dr Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3923,  a.kazior@doktorant.umk.pl
 
Wysocka Anna, dr hab. Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  anna127@umk.pl
 
Z
 
Zajko Marek, dr hab. Zakład Grafiki
tel. 56-611-3857,  marasart@umk.pl
 
Zaporowicz Piotr, dr Zakład Malarstwa
tel. 56-611-3855,  1981@umk.pl
 
Zaręba Anna, dr Zakład Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych
tel. 56-611-4621,  
 
Zasada-Kłodzińska Daria, mgr Zakład Technologii i Technik Malarskich
tel. 56-611-4621,  dzk@umk.pl
 
Zięba Agnieszka, mgr Zakład Konserwacji Papieru i Skóry
tel. 56-611-3829,  a_zieba@umk.pl
 
Ż
 
Żak Marek, mgr Pracownia Fotograficzna IZK
tel. 56-611-4370,  izkfoto@umk.pl
 
 
  Powrót na górę strony