UMK - strona główna Wydział Sztuk Pięknych - strona główna
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Polski English
STUDIUJ NA WYDZIALE SZTUK PIĘKNYCH
Wydział Sztuk Pięknych dla nas, studentów, to nie tylko ośrodek kształcący artystów, konserwatorów, muzealników, historyków sztuki i wszystkich tych co stoją na straży spuścizny kulturowej, to nie tylko budynek, czy jednostka toruńskiej uczelni. Wydział Sztuk Pięknych to my - studenci i wykładowcy. Razem tworzymy to miejsce i jego specyfikę. Dla nas istotnym jest, aby Wydział stanowiła społeczność zżytych ze sobą studentów różnych kierunków i specjalizacji, którzy są w stanie razem, nie tylko się uczyć ale też bawić i współpracować ze sobą w różnych dziedzinach.

Wydział Sztuk Pięknych ma bogate korzenie. Swoją tradycją sięga XVIII-to wiecznej „szkoły wileńskiej”. Dziś jest Wydziałem funkcjonującym w ramach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jacy są nasi studenci? Ambitni, kreatywni i pracowici, ale i rozrywkowi, weseli, towarzyscy, lubiący dobrą zabawę i angażujący się, w bardzo dużą ilość inicjatyw. Takie połączenie sprawia, że wyróżniamy się na tle innych studentów Uniwersytetu.

Studencie, bądź dumny z tego, gdzie studiujesz. Wydział Sztuk Pięknych charakteryzuje się wysoką jakością nauczania. Kończąc naszą Szkołę stajesz się ekspertem w swojej dziedzinie, wysoko cenionym na rynku pracy za swoje wykształcenie. Takiego Wydziału nie spotkasz nigdzie indziej. Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu to dobre rozwiązanie dla Ciebie i dobra inwestycja w Twoją zawodową przyszłość.

Samorząd Studencki WSP